Sahil Güvenlik kazası: 2 şehit

Sarayburnu’nda kuru yük gemisiyle çarpışan Sahil Güvenlik botu alabora oldu. Botta bulunan 4 mürettebat yaralı olarak kurtarılırken, 3 asker şehit oldu.

İstanbul Sarayburnu açıklarında sıralarında Sahil Güvenliğe ait bot alabora oldu. Kıyıya çıkarılan 6 mürettabat hastaneye kaldırıldı. Kayıp bir mürettabatın ise cesedi bulundu. Hastaneye kaldırılan 2 asker şehit oldu.

Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti. Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı.

6 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Denize düşen 3’ü ağır yaralı 6 yaralı kurtarılarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Harem Tahliye Bot İstasyonu’na getirildi. Bu sırada sağlık ekiplerinin ağır yaralılara müdahale ettiği görüldü.

KAYIP MÜRETTABAT HAYATINI KAYBETTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası’nda “Sahil güvenlik botundaki 7. kişi hayatını kaybetmiş olarak çıkarıldı” dedi. (AA)

SARIYER AÇIKLARINA DEMİRLEDİ

İstanbul Boğazı’nda Sahil Güvenlik botu ile çarpışan “Tolunay” isimli yük gemisi Sarıyer açıklarına demirledi. Sarayburnu açıklarında Sahil Güvenlik botu ile çarpışan “Tolunay” isimli Türk yapımı yük gemisi, kazadan sonra Sarıyer Kireçburnu açıklarında demirledi. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bir teknenin eşlik ettiği geminin “Cook Adaları” bandıralı olduğu ve İsrailli bir şirkete kiralandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın