Konya Sohbet Chat

Sohbet etmeyi her zaman ve her alanda yapmayı severiz. Günümüz şartlarında sohbet etme imkanı her koşulda mevcut. İnternet üzerinden chat ortamında sohbet edebilme imkanı sunan birçok ser ver mevcut. Her yöreden, her kesimden, her kültürden insanların ortak buluşma noktası sohbet odalarında özellikle belirgin bir il ile oluşan sohbette hem bölge insanını, hem yakın çevrelerin,hemde o bölgeyi merak eden kişilerin diyalogları ile iller ve Kültürler arası akış sağlanması, hem yöre insanını daha iyi tanımak hemde yöre insanının farklı yörelerin insanlarını tanıma imkanı sağlar.

Yaşadığımız ülkenin birçok illeri ve bu illerde mevcut olan kendine has mutfağı,ananesi, örf ve adetleri bulunmaktadır. İmkanlar dahilinde bizzat gidip görmek ve yaşamı gözlemleme şansına sahip olmayabiliyoruz. Birçok ili yazılı ve görsel medyadan edebiliyoruz.

Konya İç Anadolu Bölgesinde bulunan ve

ülkemizin en fazla yüz ölçümüne sahip bir ilidir.Konya Mevlana Celaleddin – Rumi ile adını tüm dünyaya duyurmakta, yerli ve yabancı turisti ağırlamakta dır. Konya mutfağının en bilinen etli ekmeği,şiir dinletileri, Şems-i Tebrizi, Mevlana Celaleddin-i Rumi dizeleri, Semazenler…. Bir bardak demli çay eşliğinde şiir dinletileri,Semazenlerin semah gösterilerini izleme imkanı sunar Konya mekanları… Tasavvufun insan psikolojisinde yarattığı olumlu sonuçları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Tatlı Sohbetler ile ulaşamayacağımız, orada Konya’da yaşayan Konya Sohbet severler ile iletişime geçme imkanı tanırken,birçok bölgeden ve kültürden sohbete katılan kişilerle kaliteli-keyifli ve doyurucu sohbet oluştura biliniyor. Teknoloji yardımıyla kolayca ulaşılabiliniyor. Yapılması gereken nereye girilmesi gerektiğini bilmek…

Reel hayatta olduğu gibi sanal ortamda da dikkat etmemiz gereken saygılı, hoşgörülü ve anlaşılır istişare de bulunabilmektir. Görsel ve yazılı basından gördüğümüz, okuduğumuz,duyduğumuz Konya ve Konyalıları teknoloji ortamında daha yakından tanımak, onlarla diyalog kurmak,oralı – buralı olmak yerine odak noktamız insan olabilmek,ulus kavramını pekiştirmek çok zor olmasa gerek. Bunun için net bağlantısı ve teknolojik bir aygıt yeterli.

Konyalıları daha yakından tanıma, Onların özünü anlama fırsatı sağlar. Yaşadığımız ülkenin her bölgesinde ki insanlarla muhabbet etmek,bakış açımızı genişletir, daha farklı insan ve daha farklı kültür deneyimi oluşturur. Sizde bu deneyimi yaşamak ister misiniz? Biz, dayız sizde buyurun ve biz olalım.

Sohbettanem

Sohbettanem

Bir cevap yazın