Ataşehir’de vergiler nereye gidiyor ?

Ataşehir Belediyesi’nde birbirinden ilginç hadiseler yaşanmaya devam ediyor.

Ataşehir Belediyesi’nde birbirinden ilginç hadiseler yaşanmaya devam ediyor. Lafın çok icraatın yok olduğu Belediye şimdi de dergi kriziyle çalkalanıyor.

Sonsayfa Özel Haber

Kısa bir süre önce şahşahalı bir şekilde Ataşehir Belediyesi bünyesinde bir derginin açılışı yapıldı.

Büyük icraatlar beklenen derginin sayılarında ise zamanı geçmiş haberler ve etkinlikler yer alıyor. İşin en ilginç kısmı ise derginin başındaki isimlerin gazetecilikle uzaktan yakından hiçbir şekilde alakasının olmaması. Bu kadar işsiz gazetecinin olduğu ve basın emektarlarının isyan ettiği şu günlerde Ataşehir Belediyesi’nin kimlere ne gibi bir rant sağlamaya çalıştığı ise muamma.

İşe yaramaz bir dergi için neden bütçe ayrıldığı bilinmiyor. Halk ise bu durumdan oldukça rahatsız. Kendilerinden alınan vergilerin hizmet olarak dönmesi gerektiğini ancak hizmet yerine paraların saçma yerlere gittiğini belirtiyorlar.

Geçtiğimiz ay Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir’i arayarak konu hakkında bilgi isteyen Baki Özışık’a daha sonra geri dönüleceği ve konunun aydınlatılacağı söylenmişti. Ancak geçen süre zarfında olayla alakalı hiçbir açıklama yapılmadı. Sonsayfa.com olarak bizde ona buradan sesleniyoruz. Bu dergi neden çıkarıldı ? Basın halkla ilişkiler biriminde bu kadar çalışan varken neden dışarıdan personel alınma ihtiyacı hissedildi ?

Belediye’nin bitmek bilmez taşkınlıkları bununla da sınırlı değil. Belediye personellerinin maaş alma konusunda yaşadığı sıkıntılar artık herkesin malumu ve bir an önce bu ayıbın kapatılması gerekirken ve belediye borç batağında debelenirken sağa sola kendi ilçesiyle alakası olmayan etkinlik, kurum ve kuruluşlara koli koli yardım paketi göndermekten de geri durmuyorlar.

Haci Bektas Veli

Bunun en yakın tarihteki örneği ise 27. Hacı Bektaşi Veli anma törenine gönderilen koli koli yiyecek yardımları. Belediye’nin tabii ki bu tür etkinliklere duyarsız kalması beklenemez ancak kendi personelinin bile maaşını veremezken Nevşehir gibi Malatya gibi Ataşehir’le bağlantısı olmayan kentlere yardım gönderilmesi vatandaş ve personeli ciddi manada tedirgin etmektedir. Eğer yapılan yardımlar reklam amaçlı ise bunun vatandaşların vergilerinden değil kişilerin ceplerinden ödenmesi gerekmektedir.

Sonsayfa.com’un edindiği bilgilere göre sonu gelmeyen borçlardan dolayı bankalar artık Ataşehir Belediyesi’ne para vermiyorlar. Bundan ötürü çalışanların maaşları da zamanında ödenmiyor.

Bir cevap yazın